Image Slider - chatka SKPB

  • Galeria chaty SKPB
  • Teodorówka na zrzutka.pl

Co w Teo chacie piszczy - podsumowanie sezonu 2014

 Nowy piorunochron, przyłącze elektryczne,  stół przed chatą, wybudowana siłą własnych rąk nowa zimowa toaleta, pięknie odnowiony kredens i zaczątek górskiej biblioteczki to główne  zmiany, które nastąpiły w beskidzkiej chacie SKPB w Teodorówce w 2014 roku.  Najważniejsi, jak zawsze, byli jednak goście chaty! W tym sezonie Teo była otwarta dla turystów  przez całe lato, wszystkie długie weekendy i zimowe ferie akademickie. Udzieliliśmy ponad 500 tzw. osobonocelgów, co przekłada się na ponad 300 gości. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie 23 chatkowych, którzy opiekowali się naszym beskidzkim domem przez cały sezon.  Przeczytajcie, co działo się w ósmy roku działalności chaty. 

Teodorówka 2014 Niezastąpieni chatkowi, bez nich Teo chata nie mogłaby działać. Na zdjęciu Ula. 

1. Remont kredensu 

Ola i Karolina - nasze lipcowe chatkowe - uzbrojone w szlifierkę oscylacyjną, przez tydzień mierzyły się z dziesiątkami warstw farby, by teodorowski kredens kuchenny odzyskał blask. 

Teodorówka 2014Ola i Katolina z drziwczkami kredensu

Teodorówka 2014Wspierane przez gości chaty nie poddały się mimo oporu materii. 

Teodorówka 2014 Dzięki dziewczynom kredens, dawniej biały i pokryty odpadającą farbą, znów jest ozdobą kuchni. 

 2.  Nowe przyłącze elektryczne i instalacja odgromowa

Po ubiegłorocznym remoncie części gospodarczej chaty,  nadeszła pora na wymianę przyłącza elektrycznego do naszego dom i instalacji elektrycznej w tej części. Zrobiliśmy też nowy piorunochron, by dom był bezpieczny.

Teodorówka 2014

3. Nowa zimowa toaleta, model "Halny" i prace porządkowe

Nasza stara sławojka, która służyła w Teo przez kilka zim, nie nadawała się już do użytku.  Dzięki ekipie, która przyjechała do Teo przygotować chatę do zimy,  w składzie Michał, Jacek, Ania, Marta, Ola, zastąpiła ją konstrukcja dwustanowiskowa, typu "Halny". Do jej budowy wykorzystaliśmy elementy z dawnej części gospodarczej chaty.  Wiosną "Halny" zyska nowy kolor.

Teodorówka 2014

Teodorówka 2014

Poza wybudowaniem nowego WC ekipa remontowa obkosiła też niemal całą działkę, dzięki czemu jesienią i zimą dom elegancko się prezentował. A tak wygląda z nowym, zrobionym jesienią 2013 roku dachem.

Teodorówka 2014

4. Biblioteczka górska

Dzięki Uli i Marcinowi dostaliśmy do chaty sporo ciekawych książek o tematyce górskiej, które stanowiły kiedyś część biblioteki jednego z polskich alpinistów. Jeśli masz w domu niepotrzebne książki, które mogą być interesujące dla gości Teo, napisz na chata[małpa]skpb.waw.pl

Teodorówka 2014

Teodorówka 2014

 5. Odnowiona studnia

 Chatkowy Zbyszek, który już kolejny rok spędzał w Teodorówce kawałek września, odnowił pięknie studnię. Zrobił nową klapę,  uzupełnił braki w betonowych kręgach, pobielił całość.  Dzięki temu najczęściej robione ujęcie  w Teo (studnia+orzech+Cergowa) zyskało nowy blask!

Teodorówka 2014

6. Stół z widokiem na Cergową

Kamil, który chatkował z rodziną we wrześniu, zrobił stół przed chatą. Taki luskus marzył nam się już od dawna. Jedząc śniadanie przy nowym stole można podziwiać Cergową i Duklę. 

Teodorówka 2014

7. Galeria chaty na Flickrze

W listopadzie 2014 roku założyliśmy  profil chaty w serwisie fotograficznym Flickr i właśnie tam możesz zobaczyć znacznie bogatszą galerię z 2014 roku >>>

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć z poprzednich sezonów >>>

 

Chatkowym, gościom i przyjaciołom studenckiej chaty SKPB Warszawa w Teodorówce ogromnie dziękujemy za pomoc w tym roku, wszystkie miłe wieczory przy świecach, a często i przy gitarze!

Jeśli jeszcze u nas nie byłeś/byłaś zapraszamy na www.chata.skpb.waw.pl oraz  www.facebook.com/chataSKPB i oczywiście w Beskid Niski!

 

 W imieniu SKPB opiekunowie chaty
Michał Tracz i Agnieszka Skieterska

 

Możesz nam pomóc!

Podoba Ci się to, co robimy? Lubisz klimat chat studenckich? Jeśli chesz nam pomóc, możesz zostać chatkowym/chatkową, wziąć udział w pracach remontowych lub podarować nam swój 1 procent podatku, bo Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich z Warszawy, które prowadzi chatę, jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Ja przekazać 1 procent na ten cel? Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.1procent.skpb.waw.pl, spiszesz numer KRS SKPB, a w rubryce "cel szczegółowy" swojego zeznania podatkowego wpiszesz "CHATA". Za pieniądze zebrane w 2015 roku (rozliczenie 2014) chcemy zrobić nowe drzwi wejściowe do chaty i oznakować drogę dojściową do  naszego domu.

Drzwi Teo 1procent