Zaproszenie

NARESZCIE WIOSNA !

Już zaczynaliśmy tracić nadzieję, ale jednak przyszła. W tym roku spóźniona, na pewno jednak wkrótce rozgości się na dobre. Śniegi w górach z wolna zaczynają topnieć, słońce częściej wygląda zza chmury i MAJ coraz bliżej. Górskie łąki zazielenią się i las y zaczną tętnić życiem. Majowa wędrówka w Beskidzie Niskim pomoże Wam również otrząsnąć się z resztek zimowego snu.

Czytaj więcej...

Ześrodkowanie

!!! Ześrodkowanie - 4/5 V - Ożenna !!!

Tak - 4 V Ożenna - to tegoroczny kulminacyjny punkt w czasoprzestrzeni rajdowej. Czy oprócz ciepłego powitania, gorącej herbaty i żarliwego śpiewania przy bardzo dużym i bardzo, bardzo gorącym ognisku czekają nas tam jakieś atrakcje? TAK !!! Prawdziwie og nista ZABAWA LUDOWA z kapelą, tańcami i ludową wyżerką! Nie zabraknie też konkursów (m.in. o "złotą sztachetę SKPB").

Czytaj więcej...

Regulamin rajdu

Kierownictwo Rajdu zapewnia:

  • fachowych przewodników,
  • ciekawe towarzystwo,
  • moc przewidzianych i nieprzewidzianych atrakcji,
  • dobrą zabawę na spotkaniu tras w Ożennej 4/5 maja,
  • znaczek rajdowy.

 

Czytaj więcej...

Magurski Park Narodowy

Grzbiety karpackie od wieków porastała puszcza, z początku dzika, potem bardziej oswojona przez ludzi. Pod koniec średniowiecza podjęli oni pierwsze próby zagospodarowania Bekidu Niskiego. Z początku nie było to łatwe - ziemia z trudem wyrywana górom nie dawała dużych plonów. Nowe wsie szybko się wyludniały. Sytuacja zmieniła się jednak gdy ze wschodu i południa, wzdłuż łuku Karpat, przybyli ludzie, którzy od wieków żyli i gospodarzyli w górach. Jedni umieli uprawiać ziemię w dolinach potoków, inni potraf ili wypasać swoje bydło na leśnych polanach. Zasiedlili oni Beskid Niski i do połowy XX wieku mieszkali tam, trochę z dala od świata, zachowując swoją kulturę i tradycję. Korzystali z darów przyrody, umieli jednak nie naruszać jej równowagi. Puszcza karpa cka nadal żyła swoim dzikim niezależnym życiem.
Czytaj więcej...

Dojazd

Z Warszawy i Radomia:

Pociągiem krynickim
Pociągiem zagórzańskim
W-wa Wsch. 20:35   W-wa Wsch. 20:45
W-wa Centr. 20:50   W-wa Centr. 21:05
Radom 22:20   Radom 22:34
Kraków 1:40   Rzeszów 3:30
Tarnów 3:22   Jasło 5:10
Stróże 4:28   Krosno 6:22
Grybów 4:37   Sanok 7:36
Muszyna 6:20   Zagórz 7:49
Krynica 6:50      

 

Czytaj więcej...