Image Slider - Połoniny 2014

4-dniowy wyjazd w Bieszczady "Idziemy na zbój! Gdzie Tołhajów rój..."

Przy blasku jesiennego słońca ruszymy na zbój, coby dukatów w trzosie starczyło nam na jadło, napitek i hulanki, kiedy to biały puch pokryje góry i doliny. Ze szczytów będziemy wypatrywać transportu towarów, na przełęczach zasadzimy się na kupieckie wozy, przed smolarzami kryć się będziemy w gęstwinie bukowego lasu, a po wszystkim ucztować będziemy do syta przy ognisku.

Charakter trasy:

Trasa piesza, wędrowna (codziennie śpimy w innym miejscu, dobytek nosimy na własnych plecach), noclegi pod dachem - w schroniskach, lecz w warunkach turystycznych. Posiłki przygotowujemy wspólnie, obiady gotujemy w terenie (na ognisku).

Termin:

25 - 28 września 2014

Wyjazd w nocy ze środy na czwartek (24.09), powrót przed północą w niedzielę (28.09).

Dla kogo:

Dla wszystkich, którzy chcą pospacerować z plecakiem, górami i dolinami po jesiennych Bieszczadach w ostatni weekend września.

Koszt:

Całkowity koszt (transport, noclegi i wyżywienie) nie przekroczy 300 zł (w zależności od liczby uczestników, oczywiście pracujemy nad tym, aby był jak najniższy).

Będziemy zbierać zaliczki na poczet rezerwacji noclegów i transport.

Prowadzący:

Ewa i Bartek Kobierzyńscy

Trasa (orientacyjnie, może ulec zmianie):

Dzień 1: Warszawa >> przeł. Wyżnia - Połonina Wetlińska (1253) - Smerek (1222) - Jaworzec
Dzień 2: Jaworzec - Czerenina (981) - przeł. Przysłup - Jasło (1153) - Roztoki Górne
Dzień 3: Roztoki Górne - Hyrlata (1103) - Solinka [Ześrodkowanie]
Dzień 4: Solinka - ... >> Warszawa

O wyjeździe:

Trasy będą miały dziennie około 6-7 godzin marszu. Planujemy powygrzewać się w pierwszych promieniach jesiennego słońca na połoninach (jeśli warunki pozwolą), częste przegryzki i urozmaiconą kuchnię - w końcu i zbóje lubią wrzucić coś na ruszt...

Ekwipunek:

Dokładna lista rzeczy do wzięcia razem z jedzeniem zostanie podana uczestnikom wyjazdu. W plecaku należy zarezerwować miejsce na sprzęt grupowy. Trzeba mieć dobre buty, sandały, wygodny plecak oraz ciepły śpiwór i ciepłe ubranie - dwie noce śpimy pod dachem, jedną w zbiorowych namiotach zorganizowanych przez organizatorów rajdu.

Zapisy:

Przez formularz zgłoszeniowy do 17 września. ZAPISY ZAKOŃCZONE!