9-cio dniowy wyjazd rowerowy - Wiosna, rower, Francja, cóż za idealna kombinacja

 

*** Zapisy na listę rezerwową***

Zapraszamy na  tygodniowy wyjazd w Pireneje katalońskie, w czasie którego przejedziemy przez widokowe przełęcze, odwiedzimy zabytkowe twierdze oraz klasztor zagubiony gdzieś w leśnym gąszczu. Po drodze wymagające podjazdy i ekscytujące zjazdy, widoki na ośnieżone szczyty i lokalne jedzenie.Dla chętnych można podjechać na stacje narciarska (ponad 2000 m npm) albo przejechać przez przełęcz 1900 m npm. Dla wszystkich dwie przełęcze ponad 1500 m npm.

Czytaj więcej...

Jesienny wyjazd w Beskid Śląski

🌲🍂 Zapraszamy na jesienny wyjazd w Beskid Śląski! Dołącz do nas na wędrówkę po malowniczych szlakach Beskidu Śląskiego! Z plecakiem na plecach odkryj piękno złotej jesieni, kiedy kolorowe liście drzew malują niesamowite widoki.  W górach to czas refleksji, spokoju i odkrywania piękna przyrody w jej najczystszej formie. Warto wybrać się na szlak i doświadczyć tej magicznej pory roku na własne oczy.

Nie czekaj, zapisz się już dziś! 🍁✨

Czytaj więcej...

8-dniowy wyjazd w Niżne Tatry "Hop na Chopok!"

Zapraszamy do wędrówki po największym na Słowacji Parku Narodowym Niżne Tatry. Będziemy poruszali się szlakiem grzbietowym od Telgártu na Donovaly. W planie mamy rozległe panoramy, ciekawe miejsca, a przede wszystkim kontakt z naturą i doborowe towarzystwo!

Termin: 21-28 września 2024 r.
Miejsce: Niżne Tatry (Słowacja)
Charakter wyjazdu: pieszy, namiotowy (z elementami chatkowo-schroniskowymi)
Prowadzący: Szymon Kosmala & Mariusz Pietrzak "Dzidek"

Liczba uczestników:  9

Czytaj więcej...

SRUN - Skierniewicki Rowerowy Ultramaraton Niepodległości

Czy chcesz spróbować przejechać na rowerze 250km w jeden dzień? Czy chcesz poczuć wiatr we włosach, podziwiać Bolimowski Park Krajobrazowy w jesiennej szacie, zmierzyć się ze zmęczeniem i uczcić niepodległość Biało-Czerwonej na sportowo? Jeśli tak, SRUN jest dla Ciebie!

Czytaj więcej...

6-dniowy wyjazd na Majorkę "Vamos a las montañas"

Gdy zaczyna się jesień, a z z nią chłodne prądy, a ciepłych miejsc w świecie jest tyle...
Pojawia się problem i w mózgu wibracje, jak najlepiej spędzić te chwile???

NA PRZYKŁAD

Można polecieć lotem na Majorkę, na lokalne szczyty się wdrapać,
I przejść kawałek Serra de Tramuntana, miejscowe jedzenie zajadać.
Pływać pośród fal, piosenki śpiewać i poznać nowych ziomeczków,
Katedrę zwiedzić też, obejśc całą Palmę, pocztówki słać do domu!

Sam(a) widzisz że zrobić wiele się da, nim przyjdzie do Polski wracać, 
Więc nie czekaj - Stefan z SKPB taki ma wycieczki plan! ⬇️

(zdj: Widok z gór Serra de Tramuntana na Majorce.  źrodło: https://szukajacslonca.com/2016/04/21/trekking-na-majorce-na-szlakach-serra-de-tramuntana/)

 

Czytaj więcej...

3-dniowy wyjazd w Gorce "W lesie listopadowym: od katastrofy do katastrofy"

gorce jesien 1Jesień idzie, nie ma rady na to!

Ale my się tym nie martwimy, co to, to nie! Cały rok na to czekamy. Z nadejściem jesieni bowiem górskie buczyny oblekają się w złociste barwy, dolinami suną jesienne mgły, a tak liczni latem turyści w większości już grzeją się w dolinach, dzięki czemu możemy nieniepokojeni i niepoganiani napawać się najpiękniejszą w okolicy panoramą Tatr. Wyjazd ten dedykujemy wszystkim jesieniarom, miłośnikom wspólnego muzykowania i planszówek oraz tym, którym gór wciąż mało.

(fot. M. Zarzycka)

 

 

 

Czytaj więcej...

2-dniowy wyjazd w Pieniny "Władca Pierścieni: Maraton po Śródziemiu"

Sokolica TrzyKorony"Ale [Frodo Baggins] chociaż nie zdawał sobie z tego jasno sprawy, z każdym rokiem bardziej żałował, że nie poszedł wraz z Bilbem w świat. Przyłapywał się niekiedy - zwłaszcza jesienią - na marzeniach o dzikich krajach, a w snach zwidywały mu się dziwne góry, których nigdy w rzeczywistości nie widział". - J. R. R. Tolkien, "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia"

Komu było mało gór w tym roku? Kto uważa, że najpiękniejszą porą na wędrówki jest jesień? Komu marzy się maraton, ale nie lubi biegać?

Dla Was wszystkich mamy jedyną w swoim rodzaju propozycję: maraton filmowy połączony z wędrówką po Pieninach. Zapraszamy wszystkich fanów "Władcy Pierścieni" (a także tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zetknąć się z tym dziełem) na wyjazd weekendowy pod koniec października. Będzie dobry film, będą niesamowite okoliczności przyrody, no i będzie popcorn!

(fot. M. Zarzycka)

Czytaj więcej...

Wiosenne Ponidzie i Góry Świętokrzyskie - 2 lub 3-dniowy wyjazd rowerowy

Zapraszamy na rowerową wędrówkę na Ponidziu i dolinami Gór Świętokrzyskich
Zaczniemy na słynnej stacji Włoszczowa, dotrzemy do początków rzeki Pilicy, zobaczymy kilka zamków, odkryjemy ślady dinozaurów. Jeśli będziemy mieli szczęscie spotkamy czarownice lecące na szczyty Łysogór. Kto wie może zabiorą nas do SPA? Po drodze krajobrazy, krajobrazy, krajobrazy - przejedziemy przez pięć parków krajobrazowych.
Trochę podjazdów oraz zjazdów, no i piękne widoki. Świętokrzyskie góry czekają na nas!

Czytaj więcej...

2-dniowy wyjazd w Beskid Żywiecki "Rozruch łydy 3.0 - Zemsta Romanki"

Trasa odwołana, o nowym terminie bedziemy informować!

Zapraszamy na wspólną wędrówkę po lekko zachodniej części Beskidu Żywieckiego!
W planie mamy urzekające widoki, rozległe panoramy, solidne podejście na Romankę i przytulny nocleg w schronisku. Jeśli się uda, to sprawdzimy także jak smakują najsmaczniejsze górskie drożdżówki!
Zainteresowani? Będzie cudownie!

Czytaj więcej...

3 - dniowy wyjazd schroniskowy - „Tu jest jakby luksusowo!”, czyli pieniński klasyk w 3 dni

Zapraszamy Was, byście towarzyszyli nam w tym swoistym przejściu na jasną stronę mocy!😊
ALE! Słowo „jakby” jest tutaj kluczowe! Jest to luksus w definicji homo eskapebolus. Normalny człowiek dostrzeże tu kilka niedogodności. Będzie nocny przejazd i spanie w pociągu zamiast pod kołderką. Będą pokoje kilkuosobowe, a nie na wyłączność. Będzie namiastka sprężu zamiast leżakowania do południa. No i ogólnie będzie czasem pod górę. Ale w dół też trochę będzie, obiecujemy!

Czytaj więcej...

10-dniowy wyjazd chatkowy do Chorwacji "A może NAD morze?"

A może tak być nad morzem i NAD morzem? Planujemy odkrywać Chorwację z wysokości.

Będziemy przemieszczać się po górach szlakiem Via Adriatica podziwiając zarówno piękne skały jak i widok na Morze Adriatyckie. Na koniec sprawdzimy czy na Dzień Dziecka morze już będzie cieplutkie:) Przejdziemy przez oba Parki Narodowe w górach - Park Narodowy Paklenica i Park Narodowy Sjeverni Velebit i sami ocenimy czy warto jeździć do Chorwacji nie tylko nad morze.

Czytaj więcej...

TRASA ODOWŁANA 3-dniowa trasa do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego "Beskid Gdyński"

 

Tym razem, dla odmiany, wybierzemy się na daleką północ do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który do złudzenia przypomina tak znane nam karpackie beskidy. Na naszej drodze spotkamy skarpy, dolinki, rzeczki, jeziora, pagórki oraz przepiękne lasy bukowe, które o tej porze roku zachwycają intensywnością rozbudzonego życia. Na koniec wyjazdu nie zabraknie też spotkania z morzem.

Czytaj więcej...

2-dniowy wyjazd schroniskowy w Beskid Śląski - "Naplotkowała sosna...a", że w Śląski idzie wiosna.

Czy wiosna dotarła już w Beskid Śląski? Wystarczy weekend, aby się o tym przekonać. Sprawdzimy to pod leśnymi kamieniami, między źdźbłami trawy na Hali Radziechowskiej
i z wieży na Baraniej Górze. Może obecność wiosny zdradzą pierwsze kwiaty albo wierzbowe kotki - w końcu nie bez powodu spędzimy tam Kwietną Niedzielę. A może spotkamy ją akurat strojącą się w koniakowskie koronki? Serdecznie zapraszamy na wspólny wiosenny wyjazd.

Czytaj więcej...

2-dniowy wyjazd w Beskid Wyspowy "Krokusowy Wyspowy"

1200px Crocus scepusiensis a5Zapraszamy na „rejs” po beskidzkim archipelagu 102 wysp. W trakcie wyprawy powędrujemy szlakiem dziesięciu polan, który słynie z łanów kwitnących krokusów. Będziemy również mieli okazję kontemplować kilka pięknych panoram. Pokusimy się też o degustację regionalnych potraw, które polecał Robert Makłowicz w swoim programie kulinarnym właśnie w Beskidzie Wyspowym. Oczywiście nie zabraknie także opowieści o historii, przyrodzie i geologii. Zainteresowani? To będzie piękny weekend!

Termin: 13.04.2024 - 14.04.2024 (wyjazd 12.04 wieczorem)
Miejsce: Beskid Wyspowy
Charakter wyjazdu: Wędrowny, nocleg w agroturystyce
Prowadzący: Grzegorz Kaczmarek i Maks Walewski

Czytaj więcej...

2-dniowy wyjazd w Beskid Wyspowy "Pożegnanie zimy w chatce Baby Jagi"

Już jesteśmy u płotu, już witamy się z gąską. Za chwilę będzie można powiedzieć, że przetrwaliśmy kolejną zimę. Ale zanim to nastąpi, pożegnamy ją godnie wypatrując pierwszych pęków roślin w Beskidzie Wyspowym. Zarzucimy na plecy plecaki (niezbyt ciężkie, o czym poniżej) i przejdziemy trasę w sam raz na rozruch kochanego ciałka po zimowych miesiącach na kanapie. Czekają nas widoki z samotnych szczytów na morze mgły, łąk i świateł w dolinach i nocleg w izbie na szczycie góry z oknami i widokami na cztery strony świata.
Termin: 16.03.2024 - 17.03.2024
Miejsce: Beskid Wyspowy
Charakter wyjazdu: wyjazd wędrowny, nocleg w schronisku
Prowadzące: Joanna Osipowicz, Michał Bogdan
ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ

Czytaj więcej...

9- dniowy wyjazd na Cypr! ''Na początku był Chaos''- BRAK MIEJSC

 Zapraszamy Was w podróż w czasie i przestrzeni! Do miejsca "pomiędzy", swoistego tygla kulturowego, przez które przetoczyły się wpływy m.in. perskie, rzymskie, bizantyjskie, a w końcu te widoczne dziś najbardziej- greckie i tureckie. Kraju, którego stolica, jako jedyna na świecie, pozostaje podzielona na dwie strefy narodowościowe. Wyspę geograficznie azjatycką, choć przecież tak bardzo europejską. Krainę morza i gór, gajów oliwnych i lasów cedrowych, jaskiń i klifów, kotów i muflonów.

Czytaj więcej...

2-dniowy wyjazd w Beskid Żywiecki "Marcowe Hasanie w Worku Raczańskim"

W marcu jak w garncu...

Bacówka na Rycerzowej, okolice

...a jakie będzie przedwiośnie w Beskidzie Żywieckim? Pojedź z nami żeby się przekonać! Zapraszamy na weekendowy wypad w Worek Raczański. Odpowiemy na nim na pytania: skąd sól w Beskidzie Żywieckim? Czemu Babia Góra jest tak wysoka? Kim byli Wołosi i co po nich zostało? Wyjazd trwa tylko dwa dni, ale hasania w nim nie zabraknie, a wieczorem czeka na nas gitara i wspólna zabawa :)

Kiedy? 9-10.03.2024

Gdzie? Beskid Żywiecki (trasa Sól/Rycerka Dolna - Bacówka na Rycerzowej - Rajcza)

Koszt: ok. 330 zł (składka obejmuje koszty przejazdów oraz noclegu) + koszt jedzenia

Charakter wyjazdu: pieszy, z plecakiem

Prowadzący: Martyna Zarzycka i Gosia Pleban

Czytaj więcej...

Beskid Śląski na wesoło (8-11.02.24)

 Ferie warszawskie zbliżają się wielkimi krokami, korki na wyjazdach, tłumy na szlakach i stokach, brak gwarancji miejsc siedzących….. NIE DAJCIE SIĘ W TO WCIĄGNĄĆ! Pojedźcie z nami tydzień później w Beskid Śląski! Czekają nas ośnieżone szczyty, nieziemskie panoramy, a wieczorami ciepła herbata i dźwięki ukulele w schroniskach! 

Czytaj więcej...

5-dniowy wyjazd na rakietach śnieżnych i nartach w Sudety Wschodnie "Bílé Jeseníky"

Ośnieżone góry, dalekie panoramy, zimowe słońce, wędrówka na rakietach śnieżnych lub na nartach w doborowym towarzystwie, wieczory przy gitarze... Czego więcej potrzeba?
Zapraszamy na wędrówkę :-)

Termin:   23-27 lutego 2024 r.
Miejsce:  Hrubý Jeseník,  Rychlebské hory (Czechy)
Charakter wyjazdu: RAKIETOWY i NARCIARSKI
Prowadzący: Mariusz „Dzidek” Pietrzak, Grzegorz „Docent” Tyliński, Maciek "Qubak" Kubacki

Liczba uczestników:  20

Czytaj więcej...

4 – dniowy wyjazd w Beskid Sądecki „Nadpopradzka Narnia”

Zapraszamy na wspólną wędrówkę przez zaśnieżoną nadpopradzką Narnię. Przemierzając bajkowy beskidzki krajobraz zanurzymy się w karpacki zimowy las. Nie zabraknie także miejsc, w których będziemy mieli możliwość kontemplować urokliwe panoramy. Podczas naszej wędrówki poprowadzimy was mniej popularnymi szlakami. Na trasie nie zabraknie spotkań z historią, tą odległą i całkiem bliską. Oprócz tego będziecie mieli okazje dokonać degustacji najlepszych pierogów w całym Beskidzie Sądeckim, zrelaksować się w przytulnej chatce oraz zaczerpnąć przedniej wody mineralnej. Nie pominiemy także świętowania tłustego czwartku ;)

Czytaj więcej...

5-dniowy wyjazd w Bieszczady "Bieszczadzkie ruchome kino - edycja zimowa"

Jak mówi najnowsza mądrość ludowa: Kto w styczniu po bieszczadzkiej wędruje połoninie, temu roczek dobrze zminie! ;) Zatem na dobry początek roku, zapraszamy Was na wspólną wędrówkę przez bieszczadzkie zimowe plenery. Scenariusz wyjazdu przewiduje widoki, jakie nie śniły się hollywoodzkim reżyserom, wartką akcję przeplataną spokojnymi wieczorami z kubkiem gorącej herbaty i filmami kręconymi w tutejszych znanych i mniej znanych zakątkach. Do tego poruszające historie z noworocznymi i świątecznymi wątkami w tle.
Termin: 03.01.2024 - 07.01.2024
Miejsce: Bieszczady
Prowadzące: Julita Sarnecka, Joanna Osipowicz
Czytaj więcej...

4-dniowa trasa na Pogórze Przemyskie "Czyja rybka tego staw"

Zapraszamy na zimową trasę po dzikim Pogórzu Przemyskim. Zapuścimy się w mało znane, ale niezmiernie ciekawe rejony Rybotycz, które choć dziś zapomniane niegdyś tętniły życiem i były międzykulturowym centrum pogranicza. Oprócz ciekawej historii, pogórze to przede wszystkim piękna, dzika przyroda oraz niesamowite i nieoczywiste widoki.

Czytaj więcej...

4-dniowy wyjazd "Słodko-kwaśny Beskid Mały"

Beskid Mały jest… mały, dlatego proponujemy Wam wyjazd podczas którego przemierzymy całe pasmo z zachodu (Bielsko-Biała) na wschód (Wadowice). Pierwszy dzień wędrówki, piątek będzie wymagający (kwaśny), ale w sobotę i niedzielę zaplanowaliśmy krótkie (słodkie) wycieczki.

Prowadzący: Agata Toporowska i Kamil Osipowicz
Charakter trasy: wycieczka piesza, nocleg w schroniskach
Termin: 30.11.2023 - 03.12.2023 r.

Czytaj więcej...

Sudety Soft Premium - czterodniowy trekking w Sudetach Środkowych 9 - 12 listopada 2023 r.

 Sudety premium sowie 2

Zapraszam na jesienny trekking w Sudetach Środkowych – w Górach Wałbrzyskich, Kamiennych i Sowich. Wyjazd ma charakter półstacjonarny – śpimy w jednym miejscu, ale pierwszego i ostatniego dnia chodzimy „na ciężko” (ze wszystkimi swoimi rzeczami). Noclegi w pokojach 3 – 5 osobowych z łazienkami. 

LICZBA UCZESTNIKÓW: 17 osób.

Czytaj więcej...

Jesienne warsztaty zielarskie

Cześć!
Zapraszamy Was na ostatnie w tym roku warsztaty zielarskie w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Jesień to czas gdzie przyroda daje nam dużo cennych owoców i korzeni. Będziemy robili z nich nalewki, herbaty, octy a może i jakieś potrawy. Głównym prowadzącym będzie Adam Szary, botanik z BPN którego już chyba nie trzeba przedstawiać :). Jeden dzień spędzimy z Adamem a drugi udamy się do opuszczonych Bieszczadzkich wiosek by każdy mógł do woli nazbierać owoców tarniny, dzikiej róży czy głogu. Będzie to intensywny czas więc weźcie ze sobą wygodne buty bo trochę zbierania przed nami :). Oczywiście będą ogniska, wspólne rozmowy i Bieszczadzka jesień! To będzie dobry czas.

Czytaj więcej...

8-dniowy wyjazd do Gruzji – „Crouch, bind, set! Rozejrzyjmy się po Małym Kaukazie!”

Dla kogo: dla osoby, która chce zjeść gruzińskie chaczapuri będąc w Gruzji, chętnie spróbuje rozegrać mecz rugby (we własnym gronie) na terenie kraju, gdzie jest ono sportem narodowym, posiada dobrą kondycję, by móc podjąć wyzwanie chodzenia po górach z dużym plecakiem, jest zainteresowana pierwszymi jesiennymi nocami w namiocie ?

Charakter wyjazdu: pieszy (ok. 20 km dziennie wędrówki), chatkowo-namiotowy

Termin: 13-20.10.2023 r.

Koszt: orientacyjnie ok. 1200 zł + bilety lotnicze (obecnie ok. 800 zł)

Prowadzący: Emilia Stencel, Wiktor Porakowski

Czytaj więcej...

8-dniowy wyjazd w Sudety Środkowe "Rozdziobią nas kruki, jastrzębie!"

Czy wiesz gdzie znajdują się Góry Jastrzębie? Wiesz jak wygląda Betlejem?  Chcesz zobaczyć Ząb Karkonosza? Jesteś gotów na poszukiwanie gąsienicy niepylaka apollo? Chcesz zwiedzić europejską perłę baroku? Odważysz się posmakować bomby apostołów? Zapraszam :-)

Termin: 30 kwietnia - 7 maja 2023 r.

Miejsce: Sudety Środkowe (Góry Krucze, Jastrzębie, Skalne Miasta, Zawory) - Polska i Czechy
Charakter trasy: wyjazd pieszy, namiotowy.
Prowadzący: Paweł Młyniec & Mariusz Pietrzak "Dzidek"

Liczba uczestników:  15

Czytaj więcej...

2-dniowa trasa w Gorce "Pod palmami"

W ten pierwszy kwietniowy weekend zapraszamy na wycieczkę w Gorce. Mamy zamiar poszukać tam pierwszych oznak wiosny. Może to będą kwiatki, a może jakieś listki, a może budzące się do życia robaczki. Zobaczymy :). W sobotę dotrzemy na nocleg do schroniska gdzie wieczorem Ula poprowadzi warsztaty z robienia palemek wielkanocnych.

Czytaj więcej...

2-dniowy wyjazd w Gorce "Susy w krokusy"

Gorce - GorcTermin: 18-19.03.2023

Myślałeś, że góry to tylko latem? Nic z tego! Przedwiośnie to cudowny czas, gdy przyroda jeszcze rozmyśla “budzić się, czy nie budzić, oto jest pytanie”. W tym czasie my nie śpimy i sprawdzamy!

Czy przyroda już się obudziła?
Które krokusy zobaczymy jako pierwsze: fioletowe, żółte, białe, a może żadn… ach! nawet nie snujmy takich czarnych scenariuszy ;)
Jak to jest spać w namiocie, gdy wciąż chodzi się w kurtkach?
Co znaczy ciepły prysznic po całym dniu łażenia?
Które danie z ogniska zostanie królem/królową wyjazdu?

Trasa: Ponice - Schronisko PTTK Stare Wierchy - Obidowiec - Turbacz - Schronisko PTTK na Turbaczu - Kudłoń - Gorc Troszacki - Lubomierz Przysłop

Czytaj więcej...

8-dniowy wyjazd namiotowy na Maderę “W poszukiwaniu Atlantydy, czyli marzec na Atlantyku”

Zapraszamy na tygodniowy trekking po wyspie wiecznej wiosny - Maderze. Nie da się ukryć, ta tajemnicza wyspa od wieków magnetyzuje i pociąga wędrowców i górołazów wszelkiej maści. Już parę dni po równonocy wiosennej skorzystamy z łaskawej pogody i nieoczywistych szlaków wytyczonych przez tubylców, aby odkryć zarówno wulkaniczne serce wyspy, jak i jej spektakularne wybrzeża.

ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

Termin: 
23-30.03.2023 (wylot i powrót - lotnisko Warszawa-Modlin)

 

Prowadzący: 
Joanna Osipowicz (blacha 698) i Ewa Parszuto

Czytaj więcej...

7-dniowy wyjazd w Beskid Niski "Bunkrów nie ma, ale są chatki!"

Dla kogo: dla każdego, kto chodził już trochę po górach i chce poznać Beskid Niski od zimowej strony

Charakter trasy: piesza wędrowna, gitarowa, chatkowa

Termin: wyjazd w sobotę (11.02) przed świtem, powrót w piątek (17.02) późnym wieczorem

Koszt: ok. 750 zł  / 650 zł (studenci) / 680 zł (licealiści)

Prowadzący: Stefan Jaśkiewicz (Wydział Chemiczny PW), Wiktor Porakowski (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW)

Czytaj więcej...

2 - dniowy wyjazd szałasowy. W cieniu Diablaka, wycieczka w Beskid… no właśnie jaki?

OFERTA last - minute deal - zwolniło się miejsce na trasie ->

Zapraszamy na wycieczkę na Mędralową, najwyższy szczyt Beskidu Makowskiego! Ale czy na pewno? Może to po prostu kolejny szczyt w Beskidzie Żywieckim? Spierają się o to najwięksi geografowie w Polsce, więc zapraszamy na wycieczkę, podczas której sami spróbujemy odpowiedzieć sobie na to pytanie! Może wymyślimy jeszcze jakąś trzecią teorię? Jeśli nie chcecie cisnąć się w tłumie na Trzech Króli, to pojedźcie z nami tydzień później, by rozkoszować się górami w spokoju ;) .  Czeka nas wycieczka po szlakach. Planujemy spać w szałasie na Mędralowej, więc jeśli jara Was nocowanie w warunkach spartańskich, to jest to zdecydowanie wyjazd dla Was! 

Termin: 13-15.01.2023 - wyjazd 13-go wieczorem

Czytaj więcej...

Tydzień na pustyni Negev w Izraelu “Księżyc na Ziemi”

          Charakter wyjazdu : Lecimy z namiotami i plecakiem do Izraela. Trochę na ciężko, trochę na lekko. Czytaj dalej :)

Kiedy :  Wylot z Krakowa do Eilatu samolotem Ryanair 12 lutego, powrót do Krakowa z Eilatu samolotem Ryanair 19 lutego; powrót do Warszawy w niedzielę 19 lutego w późnych godzinach wieczornych)

 

Czytaj więcej...

Sylwestrowe warsztaty zielarskie

ZAPISY ZAMKNIĘTE!

313919791 1591079471328122 3872413082269907770 n

Zapraszam Was tym razem na wyjazd Sylwestrowy, który będzie nieco różnił się od warsztatów zielarskich. Głównym wydarzeniem będzie oczywiście noc sylwestrowa natomiast warsztaty również będą a poprowadzi je ( chyba bez zaskoczenia) Adam Szary. Tym razem Adam przybliży nam symboliczne znaczenie roślin w kulturze i sztuce. Poznacie bardzo bogatą symbolikę roślinną, która towarzyszyła i nadal towarzyszy człowiekowi od setek lat. Poznamy również rośliny, które możemy zbierać zimą. Oczywiście dla zdrowotności ciała i ducha, udamy się na wycieczkę w góry byście mogli trochę zresetować głowę i normalnie się poznać. W górach, na szlaku to jakoś łatwiej.
Głównym wydarzeniem będzie noc sylwestrowa. Ośrodek Edukacyjny Bieszczadzkiego Parku wyposażony jest w dużą salę konferencyjną, która posłuży nam jako sala taneczna ?. Nawet jak nie byliście na żadnym z wyjazdów nie martwcie się „że nikogo nie będziecie znać”. Wspólne gotowanie, wyjścia w góry czy ogniska bardzo szybko sprawią, że poczujecie się jak w gronie dobrych znajomych ?

314011647 1524544134688627 1518265744913577667 n

Kiedy: 29.12.2022 – 02.01.2023 Czwartek jest dniem przyjazdów więc nie ma ustalonej jednej pory. Ośrodek będzie dostępny od godziny 16:00. Wyjazd 02.01.2023 po śniadaniu

Gdzie: Terenowa Stacja Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach. Jest to nowy ośrodek z łazienkami w pokojach, salą konferencyjną ( na czas sylwestra taneczną) oraz w pełni wyposażoną kuchnią. Trzeba kierować się na Zatwarnicę a potem drogą ( żółty szlak) do Suchych Rzek.

Transport: Każdy z uczestników dociera na własną rękę. Jak co roku po zapisaniu się na warsztaty staram się by osoby jadące samochodem zabrały ze sobą innych uczestników. Nie mogę jednak obiecać transportu bo to zależy głównie od Was. Natomiast pomogę na tyle ile się da w ogarnianiu tego.

Koszt całkowity 650 zł – w cenę wchodzą noclegi, wyżywienie, drewno na ogniska, warsztaty, opieka przewodnicką. Numer konta do zaliczki (250 zł) dostaniecie po wypełnieniu formularza.

313516581 886809089365046 2740753408857643899 n

Na koniec może jeszcze dodam, że każdy z uczestników jest współtwórcą wyjazdu. Dlatego oprócz załatwieniu formalności liczę bardzo na Wasze pomysły na wspólny czas. Jak gracie na jakimś instrumencie to koniecznie weźcie ze sobą. Ogniska na pewno będą ?.
Liczba miejsc oczywiście jest ograniczona ze względu na liczbę pokoi i dostępnych łóżek.

Zapraszam!

Organizator
Grzegorz Sirociuk: Przewodnik Beskidzki, Przewodnik SKPB Warszawa, instruktor surwiwalu oraz Przewodnik po Bieszczadzkim Parku Narodowym.

Adam Szary: Biolog specjalizujący się w dziedzinie fitosocjologii, etnobotaniki i ziołolecznictwa, zatrudniony w pracowni naukowej Bieszczadzkiego Parku Narodowego, wcześniej w Instytucie Ochrony Przyrody PAN w Krakowie i jako nauczyciel biologii w śląskich szkołach. Autor kilku książek etnobotanicznych (np. „Tajemnice bieszczadzkich roślin”, „Bieszczadzkie motywy roślinne”) i fitosocjologicznych (np. „Zbiorowiska leśne Bieszczadzkiego Parku Narodowego”, „Rośliny i siedliska związane z wypasem”). Ponadto opublikował ponad 40 pozycji naukowych i ok. 50 popularno-naukowych.

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnego na stronie internetowej SKPB Warszawa.

7-dniowy wyjazd w Bieszczady "Konne Zimowisko"

konie na polanieZimowy wyjazd w góry dedykowany studnetom (i młodym duszom) w Bieszczady.

Przewidywane atrakcje:
- jazdy na oklep na koniach huculskich (!!!)
- zimowe spacery w pięknej górskiej otulinie
- wycieczki na biegówkach (jeśli śniegu sypnie)
- długie zimowe wieczory w ciepłej drewnianej chacie
- sauna
- wspólne gotowanie posiłków

Brzmi dobrze? Czytaj dalej.

Czytaj więcej...

W Beskidzie Niskim, opowieści o wędrowaniu, odkrywaniu, doświadczaniu...

315519120 1944971485843050 7739726967947094470 n

 

Spotkajmy się w chatce w górach!

Marzyło nam się aby spotkać się i poznać z ludźmi, którzy mają w sercu podróże, górskie wędrówki oraz długie spacery po lesie. Aby wspólnie usiąść przy piecu kaflowym, z kubkiem gorącej herbaty i towarzystwem popielic na strychu.

Zapraszamy Was serdecznie na spotkanie, którego celem będzie wspólna wymiana doświadczeń, opowieści o wędrowaniu i spędzenie ze sobą czasu – w górskim klimacie, otwartym dla każdego kto czuje, że płynie w nim krew włóczykija. Na pierwsze spotkanie poprosiliśmy Tomka aby opowiedział swoją historię. Tomek odbył niezwykłą podróż z Przemyśla do Santiago de Compostela. Przez 3 miesiące wędrowania odkrywał nie tylko nowe szlaki ale i przede wszystkim zakamarki swojej duszy. Podróż ta była okraszona ważnymi dla niego spotkaniami – wędrował sam, więc miał otwarte serce na wszystko co się działo wokół niego. Człowiek, który rzucił pracę, w której miał bardzo dobrą pozycję, ale nie czuł się w niej szczęśliwy – znacie to uczucie? Wpadnijcie i posłuchajcie jak odważnie podjąć decyzję i wyruszyć w drogę. Nie zabraknie górskich wędrówek, wspólnego rozpalania w piecu i gotowania na nim pysznej strawy.

TERMIN: 26-27.11.2022

GDZIE: Chata studencka SKPB Lublin w Zawadce Rymanowskiej

KOSZT: 250 zł - nie zbieramy zaliczek, rozliczymy się na miejscu.
Cena pokrywa wydatki na:
- koszt noclegu (dwie noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę)
- wyżywienie (śniadanie w sobotę i niedzielę oraz obiadokolację w piątek i sobotę).
- organizacja spotkania z Tomkiem, udział w prelekcji. Pokrywamy dojazdy, noclegi i wyżywienie naszego gościa
- górskie wędrówki z przewodnikami beskidzkimi

PLAN?: zbieramy się wszyscy w piątek lub sobotę rano. W sobotę zapraszamy Was na wycieczkę górską – zrobimy dwa warianty – jeden dla osób, którzy lubią zrobić dużo kilometrów i się zmęczyć, a drugi dla osób, którzy wolą zachwycać się każdym kamykiem na szlaku W sobotę popołudniu zapraszamy na opowieść Tomka o swojej podróży. Po niej będzie czas na zadawanie Tomkowi pytań i wzajemną wymianę refleksji do samego rana. W niedzielę zapraszamy w góry, ale na krótszą wycieczkę.

PO CO TO ROBIMY? Chcemy miło spędzić czas w górach, z fajnymi ludźmi, w fajnym miejscu.
Małym kosztem, z dużą ilością wrażeń i motywacji do odkrywania świata. W skrócie – jedziemy ładować baterie! Jedziecie z nami?

JESTEŚ CHĘTNY, CHĘTNA? Zapisz się przez formularz: https://forms.gle/koK4bmYdK1rdrg94A

Resztę informacji dostaniecie na maila po wypełnieniu formularza.

Oczywiście liczba miejsc ograniczona byśmy pomieścili się w chatce
Zapraszamy! Renia i Grzesiek

2-dniowa trasa w Gorce "Zamiast siedzieć w norce pojedź z nami w Gorce"


Jesień, dni coraz krótsze, ciemno, zimno…nic tylko zaszyć się w ciepłej norce… Znamy, lubimy, stosujemy (szczególnie ta zajęcza połowa nas). Ostatnio usłyszałyśmy, że niektórzy jeżdżą w góry, żeby uprzyjemnić sobie oczekiwanie na wiosnę… ciekawe… może warto spróbować? Jeśli jesteście chętni sprawdzić, czy jesienne Gorce są dobrą alternatywą dla przytulnej norki, zapraszamy Was na wyjazd.

Zajo w norce
Zając wygrzebujący się z norki, żeby jechać w Gorce

W planach mamy wejść na najwyższy szczyt Gorców, Turbacz, posłuchać opowieści o okolicach, pooglądać panoramę z wieży widokowej na Magurkach lub Lubaniu, porozpoznawać drzewa po pąkach, a wieczorem napić się ciepłej herbaty i pograć w planszówki.

Kiedy: 3-4.12.2022 (wyjazd w piątek wieczorem, powrót w niedzielę wieczór)

Dla kogo: dla Ciebie

Trasa:
sobota Nowy Targ – Turbacz – Ochotnica Górna (24 GOT; 1 GOT=1km po płaskim lub 100m przewyższenia)
niedziela w zależności od preferencji wejście na Magurki (15 GOT) lub na Lubań (20 GOT)

Śpimy w schronisku PTSM, obiady jemy w schroniskach, śniadanie i kolację przygotowujemy wspólnie.

Koszt: 350 zł obejmuje transport, nocleg, opiekę dwóch przewodniczek. Nie obejmuje obiadów ani ubezpieczenia.

Zgłoszenia: przez formularz do 25.11.

W razie pytań prosimy o kontakt: Asia.homernik[norka]gmail.com & anna.a.zajac[norka]gmail.com

Obraz1
Pierwszy weekend grudnia 2020, Hala Długa, Gorce (fot. U.Smykowska)

AniaP2031759

Zapraszamy!
Asia Homernik – specjalistka ds. szukania zimy w górach i picia kawy w ładnych miejscach
Ania Zając-Dryk – specjalistka ds. ciepłych norek i kotlinek

3-dniowy wyjazd "3 dni w Beskidzie Sądeckim (Kiepski wyjazd)"

3-dniowy wyjazd "3 dni w Beskidzie Sądeckim (Kiepski wyjazd)"

Tak się składa, że w listopadzie mamy długi weekend więc wypada wyjść z tej okazji z jakąś propozycją. A że listopad jaki jest każdy wie to i propozycja będzie raczej słaba. Jak Wam wciskają ‘jedźcie z nami w listopadzie, będzie genialnie’ no to ten… wiadomo że jakaś ściema. My nie będziemy owijać w bawełnę.

Prowadzący: Agata Toporowska i Kamil Osipowicz

Charakter trasy: wycieczka piesza, nocleg w schroniskach

Termin: 11.11.2022 - 13.11.2022 r.

WYJAZD ODWOŁANY

Czytaj więcej...

10-dniowy rowerowy wyjazd "Rowerowe Pireneje"

30112671 1aea 473d b229 56c25cca41cb Zapraszamy na wyjazd rowerowy w Pireneje! Będziemy sprawdzali czy w Pirenejach rosna przebisniegi, czy morze śródziemne bywa zimne (bywa), wyskoczymy na kolacje do Francji. Zajrzymy do wygasłego wulkanu, zwiedzimy Girone i kawalek Barcelony. 
W planach mamy ambitne podjazdy i przełęcze z widokiem na ośnieżone szczyty, a także zdobycie pieszo kilku szczytow o wysokosci przekraczajacej 2000m, w tym Costabony (2494mnpm), jeśli warunki i chęci nam dopiszą.

Termin: 16.03.2023 (czwartek) – 26.03.2023 (niedziela)
Prowadzący: Kasia Stabeusz "Sztabka" i Wojtek Saletra
Charakter wyjazdu: Chatkowy, rowerowy
?

Czytaj więcej...

4-dniowy wyjazd w Beskid Mały. “Cały Mały”

Długi weekend zbliża się wielkimi krokami. Niektórym z tej okazji znudziły się polskie Tatry, a nam Beskidy się nie znudziły, ale tym razem zapraszamy Was w okolice, w które jeździmy trochę rzadziej. Więc jeśli tylko możecie wziąć wolne ostatniego października – nie wahajcie się, tylko pojedźcie z nami na cztery dni w Beskid Mały!

Termin:  29 października – 1 listopada
Miejsce:  Beskid Mały – od Suchej Beskidzkiej do Bielska-Białej
Charakter wyjazdu:  pieszy, chatkowy
Prowadzący:  Joanna Osipowicz i Jarek Janusz

WYJAZD ODWOŁANY

Czytaj więcej...

Znudziły nam się polskie Tatry. 4-dniowy wyjazd w Wielką Fatrę

Znudziły nam się polskie Tatry, jedziemy więc w słowackie Tatry Fatry Fatrę w Wielką Fatrę jedziemy.

Nadszedł ten przykry czas w polskim roku, że skończyło się Lato (4 miesiące) a rozpoczął Listopad (8 miesięcy). Nie ma lepszej odpowiedzi na ten zdradliwy gest kalendarza, niż pojechać w góry. Na złość bieżącej pogodzie i coraz bardziej zatrważającym i widocznym gołym okiem zmianom klimatycznym naładujmy baterie. Poza tym – może na Słowacji jest inaczej? Sprawdzić nie zaszkodzi.

Czytaj więcej...

Warsztaty Zielarskie - wrzesień

Termin: 14.09.2022 – 18.09.2022

Cześć, zapraszam serdecznie na jesienne zielarskie warsztaty, które jak zwykle poprowadzi niezastąpiony Adam Szary, pracownik naukowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Jeśli chcesz dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych informacji o ziołach, które z powodzeniem wykorzystasz w codziennym życiu to zapraszam. Zajęcia są przeznaczone dla osób poczatkujących jak i zaawansowanych – każdy znajdzie cos dla siebie. Oprócz wiedzy będziecie mogli podziwiać jesienne Bieszczady, które w tym roku szybko zaczęły się złocić. Wyjazd ten jest okazją do spotkania ciekawych osób i zawarcia nowych znajomości. W górach to zawsze jakoś łatwiej ?

Nie będzie tu hoteli, przygotowanych posiłków i prywatnych pokoi. Każdy z nas jest współtwórcą warsztatów, wspólnie tworzymy klimat tego miejsca.  Razem gotujemy, sprzątamy, idziemy w góry,  spędzamy wieczory przy gitarze i ognisku. Dlatego jak grasz na jakimś instrumencie, masz swoją ulubiona planszówkę to koniecznie weź ze sobą.

Czytaj więcej...

Warsztaty Zielarskie - październik

Termin: 7.10 – 11.10 2022
Miejsce: Bieszczadzki Park Narodowy, Terenowa Stacja Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach
Cena: 600 zł (cena zawiera zakwaterowanie, wyżywienie, warsztaty + materiały)

Cześć,
Zapraszam Was na ostatnie w tym roku warsztaty zielarskie w Bieszczady, które oczywiście poprowadzi Adam Szary. Jesień to znakomity czas na zbiór owoców jak i korzeni. Na warsztatach głównie skupimy się na praktyce którą z powodzeniem wykorzystacie po powrocie do domów. Podczas wyjścia w teren będziecie mogli nazbierać do woli owoców tarniny, głogu czy wykopać korzeń kozłka lekarskiego. Podczas zajęć nauczycie się robić nalewki lecznicze na niektóre dolegliwości. Będziemy również chcieli wybrać się na wędrówkę górską by nacieszyć się jesiennymi kolorami. Szczegółowe informacje dostaniecie na maila po zapisaniu się na warsztaty. Oprócz wiedzy oczywiście mamy wieczorne ogniska, śpiewy, planszówki i co tam innego wymyślimy. Jeśli grasz na instrumencie, masz fajną planszówkę weź ze sobą.
Nie mogę obiecać dojazdu natomiast jak ktoś nie ma transportu będę starał się na miarę możliwości dobrać ludzi tak by każdy mógł dotrzeć. Liczba miejsc jest ograniczona ( jesień bieszczadzka cieszy się dużym zainteresowaniem) więc zachęcam do szybkiej decyzji.
By się zapisać wypełnijcie formularz https://forms.gle/zpZwepCnciw76QQc7
Resztę informacji dostaniecie w mailu.

Czytaj więcej...

„Idu sobi taj dumaju”. 4-dniowy wyjazd na Słowację

Czy kiedy myślisz „Słowacja”, w głowie pojawiają Ci się knedliczki, kofola i Tatry, a potem długo, długo nic? O nie! Postaramy się temu zaradzić!
Na czterodniowej wyprawie za południową granicę sięgniemy szczytów słowackiego pasma Čergov, dowiemy się trochę o historii regionu i spróbujemy miejscowej kuchni. Jeśli pogoda pozwoli, ze szczytów ujrzymy zapierające dech w piersiach panoramy, a u podnóży gór będą czekać na nas zabytki architektury sakralnej (lista UNESCO) i baseny zdrojowe. Całości dopełni nasza tradycyjna kuchnia ogniskowa i biwaki pod gwiazdami.

Mincol512pxBardejov512px

Czytaj więcej...

„Do piachu”. 4 dni na Wybrzeżu Słowińskim

Czujesz, że brakuje Ci zapachu skał i szumiących nad głową iglaków? Marzysz o zdobyciu wysokich szczytów i przyrodniczych obserwacjach? A może chcesz rozruszać się po długiej, mroźnej zimie i nie widzisz się w tym roku przy wielkanocnym stole?

Wydma ŁąckaNadmorski bór sosnowy

(po lewej: Wydma Łącka, manawpodrozy.pl; po prawej: bór sosnowy k. Łeby)

Czytaj więcej...

8-dniowy wyjazd rodzinny w Bieszczady "Miś Szlaczek zaprasza na szlak!"

Miś Szlaczek zaprasza na wyjazd last minute w Bieszczady! Trasy przewidziane są dla rodzin z dziećmi, ale mile widziani są też inni turyści lubiący bardziej leniwy tryb chodzenia, dla których towarzystwo dzieci będzie miłym akcentem :) Nastawiamy się na wypoczynek, więc oprócz tras górskich przewidujemy możliwość plażowania nad Zalewem Solińskim, oczywiście jeśli pogoda pozwoli. Z ważnych informacji - noclegi będą w schronisku SSM Górzanka, więc bądźcie przygotowani na typowe warunki schroniskowe (łóżka piętrowe, wspólne łazienki).

Czytaj więcej...

5-dniowa trasa w Bieszczady "Tam gdzie wilki, żubry i niedźwiedzie"

Bieszczady są piękne o każdej porze roku, a zimą są wręcz magiczne. Dzikie, z charakterem,
fizycznie wymagające… Takie Bieszczady chcemy Wam pokazać.
Ten wyjazd dobry jest dla tych, którzy kochają Bieszczady, tęsknią za górską przygodą, albo chcą
doświadczyć zimowej wędrówki. Będziemy komfortowo spać, ale trochę kilometrów w nogach
poczujemy! Jeśli macie ochotę spędzić kilka dni z nami – Zapraszamy, będzie super!

Czytaj więcej...

2-dniowy wyjazd "Wyjazd z Jurkiem"

Pewne prawdy są niepowtarzalne - na przykład o tym, że Beskid Sądecki jest piękny o tej porze roku! Podczas wyjazdu odbędzie się atak szczytowy na Radziejową (1266m n.p.m.). Radziejowa należy do Korony Gór Polski.  Zapraszamy na wyjazd gdzie pochodzimy po górach, zanocujemy w pensjonacie, zdobędziemy szczyt KGP i po prostu dobrze spędzimy weekend!

Dla kogo: dla każdego, kto lubi chodzić po górach i jeść obiad w schronisku 

Charakter trasy: piesza, w miarę wymagająca

Termin: wyjazd w piątek po pracy 15.10.2021, powrót w niedzielę 17.10.2021 późnym wieczorem

Czytaj więcej...

Zielarskie Bieszczady - wyjazd i warsztaty w BdPN

Cześć!
Zapraszamy Was na ostatnie w tym roku warsztaty zielarskie. Jesień jest idealnym czasem na zbieranie owoców, korzeni i innych jesiennych roślin. Na warsztatach zrobimy nalewki lecznicze, które będziecie mogli stosować w różnych dolegliwościach. Nie zabraknie również zbiorów tarniny czy dzikich jabłek idealnych na nalewki i soki. Razem gotujemy, sprzątamy i organizujemy wspólny czas wolny. Nie zabraknie oczywiście wieczorów przy ognisku i gitarze ?

Czytaj więcej...

Zielarskie Bieszczady - wyjazd i warsztaty w BdPN

Zapraszam Was na warsztaty zielarskie w Bieszczadach. Trochę mało mamy czasu ale może się uda :) Jak na poprzednich edycjach prowadzi je Adam Szary, botanik, pracownik naukowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Na warsztatach nauczycie się rozpoznawać oraz wykorzystywać różne dzikie roślinny przydatne w kuchni jak i w domowej aptece. Nie zabraknie chodzenia po górach, nowych znajomości oraz śpiewania przy ognisku :)

Czytaj więcej...

5-dniowy wyjazd w Bieszczady "Skąd wracają Litwini? Pozastojowy wyskok!"

TRASA ODWOŁANA

Skąd wracają Litwini? Z wycieczki? Z jara? A może z krzaka??
Otóż nie!
Litwini wracają… z zastoju!

Zapraszamy Was na wspólną wędrówkę po Bieszczadach, wzdłuż zakoli Sanu, pozostałości Bojkowskich historii oraz rozległych górskich widoków!

Charakter trasy: Piesza, nocleg pod dachem, wyjazd z dużą dawką chodzenia. Będą i posiłki zarówno z ogniska, jak i ze schroniska

Termin: 11 – 15 listopada 2020

Wyjazd: odjazd z Warszawy 10 listopada późnym wieczorem

Powrót: do Warszawy 15 listopada chwilę przed północą

Czytaj więcej...

3-dniowy wyjazd „Bieszczady jesienne”

Zapraszam na 3 dniowy wyjazd w Bieszczady.

JPp2016a

Termin

25-27 wrzenia 2020

Wyjazd 24 wrzenia późnym wieczorem

Powrót 27 wrzenia późnym wieczorem

Charakter trasy

Trasa piesza, chatkowa. Zabieramy karimatę, śpiwór i dobre buty.

Trasa dla wszystkich lubiących wędrówki w wesołym towarzystwie, przyda się jednak trochę doświadczenia w górskich wędrówkach.

Trasa

Sękowiec  - Krywe – Przełęcz Orłowicza (Połonina Wetlińska) – Smerek (1222 m n.p.m.) – Kalnica – Przysłup - Cisna

Trasa może ulec niewielkim zmianom.

Dodatkowe atrakcje

Zdobędziemy Połoniny ale także niejedne krzaki i rzeki...

JP2018 02

Dodatkowe wymagania

W związku z sytuacją epidemiologiczną wymagane będzie przestrzeganie odpowiednich zasad higieny, zgodnie z zaleceniami GIS i przesłanie oświadczenia o stanie zdrowia oraz braku kontaktu z osobami zarażonymi COVID-19 w ciągu ostatnich 14 dni.

Koszt

Nie powinien przekroczyć 360 zł.

Prowadzący

Jacek Perłowski

Zapisy

Ilość miejsc ograniczona, zgłoszenia do 19 września. Zapisy i informacja o wolnych miejscach u prowadzącego, mailowo pod adresem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie www.skpb.waw.pl

Kraina ognia i lodu - wyjazd rowerowy na Islandię 18.07 - 02.08.2020

Europa Północna jest piękna i wymagająca. Przekonaliśmy się o tym na własne oczy w zeszłym roku podczas dwutygodniowego wypadu rowerowego za koło podbiegunowe na Lofoty.
Po przeanalizowaniu różnych możliwości w tych niepewnych czasach, chcielibyśmy Was zaprosić na wspólny wyjazd, podczas którego zrobimy "rowerowy trawers Islandii".  Odnośnie programu jesteśmy elastyczni, trasę będziemy na bieżąco modyfikować w zależności od pogody, kierunku wiatru, ilości przewyższeń i naszego samopoczucia.

Czytaj więcej...

2-dniowy wyjazd w Beskid Sądecki "Dni (nie)sądne w Sądeckim"

W tym roku w poszukiwaniu prawdziwej zimy trzeba wybrać się w góry!
Tam śniegu (zapewne) nie zabraknie. W związku z tym zapraszamy na weekendowy wyjazd w Beskid Sądecki, gdzie oprócz pięknych zaśnieżonych lasów zobaczymy również ciekawe pozostałości historii tych ziem.
Miejsce: Beskid Sądecki
Termin: 22. – 23. lutego 2020 r.

Czytaj więcej...

2-dniowy wyjazd „Kolędowanie w górach”

Zapraszam na 2 dniowy wyjazd w Beskid Mały (grzbiet Gibasów Wierch).

JPKol2020 1

Termin

8 – 9 luty 2019

Wyjazd 8 lutego rankiem wieczorem

Powrót 9 lutego późnym wieczorem

Charakter trasy

Trasa piesza, chatkowa. Zabieramy karimatę, śpiwór i dobre buty.

Trasa dla wszystkich lubiących wędrówki w wesołym towarzystwie oraz wspólne śpiewanie w górskiej chacie.

 

Atrakcje

Jedziemy po to by razem cieszyć się okresem Bożonarozdeniowo-Noworocznym :)

W programie przejście spacerkiem do Chatki Gibasówka (ok 10 GOT), gry i zabawy w śniegu (jeśli będzie), wspólne biesiadowanie przy daniach, które przyrządzimy a przede wszystkim wspólne śpiewanie kolęd i nie tylko bo to jest okres karnawału :) Będzie także wizyta św. Mikołaja!.

JPkol2020 2

Koszt

Nie powinien przekroczyć 200 zł.

Prowadzący

Jacek Perłowski

Zapisy

Zapisy i informacja o wolnych miejscach u prowadzącego,

Brak wolnych miejsc

*Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie www.skpb.waw.pl

9-dniowy wyjazd na rakietach śnieżnych w GORGANY na Ukrainę - "Białe Połoniny 2020"

Zapraszam w marcu na wyjazd z cyklu Białe Połoniny - zimowy, rakietowy wyjazd stacjonarny na Ukrainę, w pasma Połoniny Krasnej i Gorganów.

Charakter trasy: Wyjazd pieszy, stacjonarny: bazujemy w jednym miejscu, śpimy i jemy pod dachem w warunkach turystycznych, robimy całodniowe wypady na rakietach śnieżnych "na lekko" po okolicznych grzbietach i wierzchołkach.

Termin wyjazdu: 29.02-08.03.2020 r.

Czytaj więcej...

2-dniowy wyjazd w Beskid Śląski "W lesie listopadowym czyli Andrzejki po Śląsku"

Zapraszamy na Andrzejkową wędrówkę po górach, które w listopadzie i grudniu są wyjątkowe. Krótki dzień, liście pod nogami zamiast na drzewach, przyroda zastygła w oczekiwaniu zimy, wiatr i błoto stwarzają specyficzny nastrój do wędrówek. Wędrówka po mrocznym listopadowym lesie nastraja do tajemniczości a widoki z polan na grzbietach nabierają posmaku niesamowitości. Gorąca herbata czy kawałek czekolady urastają wtedy do istoty życia.

Listopadowy Las
fot. Janek Dobrzański

Czekają nas naleśniki w schronisku, poranny szron, wędrówka po zmierzchu, wieża widokowa, urokliwy wschód słońca i wiele innych atrakcji.

A towarzyszyć nam będzie piosenka „W lesie listopadowym” (http://www.youtube.com/watch?v=tEoKWpxa-iw)

Miejsce: Beskid Śląski, pasmo Baraniej Góry i Klimczoka.

Charakter trasy: piesza, schroniskowa. Dla osób, którym niestraszne długie dzienne odcinki (około 25 - 30 GOT), wczesne wstawanie i marsz po ciemku.
Będą dwa noclegi pod dachem (piątek, sobota). Uwaga, w przypadku trudnych warunków pogodowych (śnieg) zastrzegamy możliwość modyfikacji trasy.

Termin: 29 listopada – 1 grudnia 2019.

Wyjazd: zbiórka 29 listopada na Dworcu Wschodnim (hala główna) o godzinie 17:30.

Powrót: niedziela, około 23:00.

Trasa: Warszawa => Bielsko Biała => chatka AKT na Pietraszonce (nocleg) - Przysłop pod Baranią Górą - Skrzyczne PTTK (nocleg) - Szczyrk - Klimczok - Błatnia - Bielsko - Biała => Warszawa

Jedzenie: obiady będziemy jeść w schroniskach na trasie, śniadania i kolacje organizujemy sami.

Koszty: około 300 zł ( osoby posiadające zniżkę studencką/doktorancką 40zł taniej ) w cenę wliczone są noclegi, przejazdy, śniadaniokolacje. Dodatkowy koszt stanowią obiady w schroniskach.

Zapisy: (formularz). Liczba miejsc limitowana, na zgłoszenia czekamy do 24 listopada.

Co zabrać: dowód osobisty, legitymacja PTTK (jeśli ktoś posiada), śpiwór, rozchodzone, nieprzemakalne buty za kostkę, ciepła i nieprzemakalna odzież (kurtka z kapturem, ew. kurtka puchowa, ochraniacze na spodnie), kijki trekingowe, termos, kubek, nóż, osobista apteczka, produkty jedzeniowe według listy. Będziemy chodzić po ciemku, więc należy obowiązkowo posiadać sprawną czołówkę, zapasowe baterie oraz odblaski. Szczegółowe informacje o wyposażeniu podamy osobom zainteresowanym.

Prowadzący: Magda „Badzia” Badowska i Mateusz Kieś.

Kontakt: w razie pytań zapraszamy pod oba maile:  madziaba2[...]gmail.com ,   singingwanderer[...]gmail.com

Badzia Mateusz
Fot. Paweł Młyniec

Zapraszamy.

Badzia & Mateusz

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa.

2-dniowy wyjazd w Beskid Mały „Beskidzki rollercoaster!”

karpackiesciezki.blogspot.com ze zm.Charakter trasy: schroniskowo-rozrywkowa

Termin: 21-22.09 (wyjazd 21.09 wczesnym rankiem, powrót 22.09 po północy)

O wyjeździe: Pierwszy dzień spędzimy w najmniejszym z Beskidów czyli Beskidzie Małym. Jednak nasze cele będą wielkie, zdobędziemy najwyższy szczyt tego pasma, czyli Czupel, oraz zrobimy około 30 GOT. Po nocnej rekonwalescencji udamy się do parku Energyladnia w którym spędzimy szalony dzień pełen przeróżnych atrakcji, by na wieczór, pełni energii wrócić do Warszawy.

Prowadzący: Kacper Przemyski i Joanna Pniewska

 

Czytaj więcej...

4-dniowy wyjazd na Ukrainę "Jesień gdzieś indziej? Długi weekend na Borżawie!”

 W drugi (długi) weekend listopada zapraszamy do wspólnej ucieczki od miejskiego zgiełku na ukraińskie pasmo Borżawy!

Jeżeli już zapomniałeś_aś o letnim urlopie, jeszcze nie myślisz o świętach, a w domu już Cię nosi - proponujemy trzydniowe przejście po górach (bez schodzenia do dolin)!

Trasę zaczniemy od połoniny Kuk. Następnie przejdziemy na północ, gdzie zdobędziemy najwyższy szczyt pasma – Stocha. Zejdziemy z gór w Wołowcu, przechodząc w ten sposób całą (zawstydzającą Bieszczady!) długość połoniny. Śpimy pod namiotami, gotujemy czasem na ogniskach, czasem na palnikach. Chodzimy sporo, ale rozsądnie.

Uwaga – przedłużamy długi weekend i wyjeżdżamy z Warszawy już w czwartek wieczorem!

Czytaj więcej...

3-dniowy wyjazd w Beskid Żywiecki "W stronę Babiej"

Plan jest prosty: jedziemy przejść się jesienią po górach, a wieczory spędzić wesoło w miłym towarzystwie. Pewnie coś zwiedzimy, pooglądamy widoki, na pewno zjemy coś dobrego i posłuchamy ciekawych historii. 

A przy sprzyjających wiatrach może zahaczymy o czubek Babiej.

Miejsce: Beskid Żywiecki/Makowskizwierz1

Termin:  1. – 3. listopada 2019r.
Wyjazd:  31.10 wyjazd z Warszawy - późne godziny wieczorne
Powrót:  do Warszawy  -  3.11. późny wieczór
Koszt:  około 350zł
Trasa:  Sucha beskidzka – pasmo Jałowieckie – schronisko Markowe Szczawiny - (Babia Góra) - Zawoja

Charakter trasy:  pieszy, schroniskowy

Zapisy przez formularz

Prowadzący: Ania Zając i Ula Smykowska

W razie pytań, prosimy o kontakt: ula.smykowska[babia]gmail.com i anna.a.zajac[babia]gmail.com 

UlaA

 

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa.

3-dniowy wyjazd w Beskid Żywiecki “#MikołajeTeam, czyli poszukiwacze zimy”

Masz dość letnich upałów, a jesienna szarówka i deszcze wywołują u Ciebie brak energii i motywacji do działania? Z tęsknotą wspominasz ośnieżone górskie grzbiety? Swoje ciepłe skarpety widziałeś tak dawno, że nie pamiętasz już jak wyglądają? A chodzenie w grubszych ciuchach brzmi dla Ciebie jak pieśń dalekiej przeszłości?

Zapraszamy na wspólną wędrówkę w Beskid Żywiecki na poszukiwania nadchodzącej zimy. Jak warun dopisze (a mamy nadzieję, że tak) to bierzemy ze sobą rakiety śnieżne i cieszymy się zimą na całego, jeśli nie - to trudno, lecimy bez nich!
Trasa zapowiada się luksusowo - śpimy w ciepłych schroniskach, tam też jemy wszystkie posiłki, tak więc obędzie się tym razem bez gara i ognisk :)

Czytaj więcej...

2-dniowa trasa egzystencjalno - filozoficzna w Beskid Żywiecki "Dokąd nocą tupta jeż?"

Czy zastanawialiście się kiedyś dokąd nocą tupta jeż? Czy ryba potrafi płakać? Co w końcu było pierwsze- jajko czy kura?
Nas również to dręczy, a szansą odnalezienia odpowiedzi na te oraz inne filozoficzno-egzystencjalne pytania może być tylko jedno - wyjazd gdzieś, gdzie nic poza ciągłymi rozmyślaniami nie będzie zaprzątać naszych głów!

Czytaj więcej...

2-dniowy wyjazd w Beskid Żywiecki „Wiosenny rozruch łydy”

Za oknem już wiosna, dzień powoli się wydłuża, a perspektywa letnich górskich wędrówek staje się coraz bliższa... Czy również jesteś tą osobą, która przeoczyła moment powrotu do formy, zastała się na kanapie z książką lub kolejnym serialem Netflixa? Bez obaw, właśnie po to tworzymy nasz wyjazd! Gwarantujemy, że rozgrzejemy Twoje łydki i z przytupem rozpoczniemy nowy sezon na szlaku :)

Czytaj więcej...

4-dniowy wyjazd „Ale jazda”

Zapraszam na 4 dniowy wyjazd do Szczyrku.

JPzim01

Termin

2-5 marca

Wyjazd 2 marca o 5 rano

Powrót 5 marca ok 23

Charakter wyjazdu

Wyjazd stacjonarny – mieszkamy w domku przy stacji kolejki na Skrzyczne. Połączymy jazdę na nartach ze spacerami po okolicy :)

Dodatkowe atrakcje

Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby na koniec zimy spędzić kilka dni w górach, w miłym towarzystwie, pojeździć na nartach, zobaczyć jak Szczyrk wygląda nocą ze Skrzycznego...

JPzim02

Koszt

Nie powinien przekroczyć 480 zł. (w cenę nie jest wliczona opłata za wyciągi narciarskie)

Prowadzący

Jacek Perłowski

Zapisy

Zapisy i informacja o wolnych miejscach u prowadzącego,

Mailowo pod adresem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie www.skpb.waw.pl

Strona 1 z 4