O rajdzie

"A droga wiedzie w przód i w przód,
Choć się zaczęła tuż za progiem -
I w dal przede mną mknie na wschód,
A ja wciąż za nią ? tak jak mogę...
Znużone stopy depczą szlak -
Aż w szerszą się rozpłynie drogę,
Gdzie strumień licznych dróg już wpadł...
A potem dokąd? ? rzec nie mogę."

Drużyny Pierścienia

Kto powiedział, że drużyna pierścienia była jedna? O jednej wiemy z powieści Tolkiena... ale z pewnością było ich więcej!
W tym roku zapraszamy was w podróż po Beskidzie Niskim na motywach Drużyny Pierścienia. Wszystkie drużyny prowadzona przez powierników pierścienia będą wędrować przez niezwykłe i malownicze zakątki górskie, aby zjednoczyć się przy wspólnym ognisku 2 maja w Czeremsze.

Forma Rajdu­­

W ramach rajdu przewodnicy SKPB Warszawa organizują trasy o różnej długości, charakterystyce (namiotowa, stodołowa, chatkowa), typie (piesze i rowerowe), tematyce (kulinarne i filmowe) i przeznaczone dla różnych grup wiekowych (dedykowane licealistom, itp.). Wszystkie trasy spotykają się jednego dnia na ześrodkowaniu, na którym są różne konkursy, zabawy, wspólne ognisko i śpiewanie do białego rana. W tym roku ześrodkowanie odbędzie się 2 maja w Czeremsze.

W tym roku podobnie jak w latach poprzednich specjalną część rajdu "Beskid Niski" stanowi "Beskidzki Trakt" czyli rajd przeznaczony specjalnie dla licealistów.

O organizatorze

Organizatorem Rajdu jest Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie zajmujące się górską turystyką kwalifikowaną. Koło działa zarówno na terenie Polski, jak i gór całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem państw karpackich. W praktyce oznacza to, że oferujemy studentom i licealistom bogatą ofertę wyjazdów w nasze Beskidy, góry Słowacji, Ukrainy i Rumunii. Podstawową formą naszej działalności jest organizacja niekomercyjnych wyjazdów w góry dla licealistów i studentów wszystkich warszawskich uczelni. Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie internetowej.

Tags: