Koncert Werchowyny na Politechnice

Zapraszamy na koncert zespołu
Werchowyna
już 22 lutego w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej przy pl. Politechniki 1. Wstęp wolny!

Uwaga - zmieniła się godzina koncertu, rozpocznie się on o 19:30

Werchowyna koncertuje na Politechnice co roku, a koncerty te niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród studentów. Śmiało można powiedzieć, że stały się już częścią politechnicznej tradycji!


O zespole:

Werchowyną mieszkańcy Beskidów Wschodnich nazywają całe swoje otoczenie. Zauroczeni surową melodyjnością beskidzkiej pieśni stworzyliśmy tutaj swoją WERCHOWYNĘ.


Zespół powstał w 1991 roku z inicjatywy studentów uczelni warszawskich, związanych ze środowiskiem Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich. Zaczynaliśmy jako grupa przyjaciół śpiewająca przy ogniskach pieśni zasłyszane podczas górskich wędrówek. To właśnie spotkania z górami, z żyjącymi w nich ludźmi i ich muzyką zadecydowały o artystycznym obliczu zespołu.


Obecnie śpiewamy pieśni z terenów Łemkowszczyzny, z różnych regionów Ukrainy oraz ostatnio z polskich Beskidów Zachodnich. Ludowe źródła są dla nas ogromną inspiracją, lecz w to co śpiewamy wkładamy także własne uczucia i emocje. Być może dzięki temu często zapomniany folklor staje ię współczesnemu słuchaczowi bliższy.


Do odbiorców naszej muzyki należą głównie osoby zainteresowane folklorem, związane ze środowiskiem turystycznym oraz młodzież akademicka. Znajdujemy także wielu słuchaczy w środowisku Łemkowskim oraz Ukraińskim.


W dorobku artystycznym Werchowyny znajduje się już pięć wydanych płyt: „Krynyczeńka”, „Oj, zza hory”, „Werchowyna live”, „Hej, kolęda, kolęda” oraz „Pieśni święte i grzeszne”.


Organizatorem koncertu jest Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej i
Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie.


Serdecznie zapraszamy!
Tags: