Legenda Czarnej Kropki [rowerowa, namiotowa]

Dawno dawno temu żyła sobie poczciwa sierotka Czarna Kropka. Ta dziewczyna o kruczoczarnych włosach bardzo lubiła podróżować, a już w szczególności na rowerze. Ciekawiły ją cerkwie, zamki, pałace i różne inne wiekowe budowle. Nie miała jednak pieniędzy, by wyruszyć w daleką podróż.

Pewnego dnia ukazała się Czarnej Kropce jakaś zjawa, czy to Bies czy Czad nie rozpoznasz. Zjawa zapytała o trzy życzenia Kropki. Z ust Kropki padła odpowiedź: "Chcę podróżować, być lubianą przez wszytkich i jeżdzić na rowerze." Zjawa machneła amarantowymi skrzydłami. Zahuczało, zaszumiało a Kropka zamieniła się w małego pieska, który odtąd poróżował po całym świecie...

 

Chcesz poznać dalsze losy Kropki?

 

Zapraszamy Basia i Makar

SPOTKANIE PRZED WYJAZDOWE ODBĘDZIE SIĘ WE WTOREK 18 WRZEŚNIA O GODZINIE 18.00 PRZED GMACHEM GŁÓWNYM POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ.

 

NAZWA TRASY: Legenda Czarnej Kropki

CHARAKTER TRASY: Rowerowa, Namiotowa
DOBRE DUCHY WYJAZDU: Wojtek Makar Makarewicz, Basia Ciach

ZACZYNAMY!

Swoją własną legendę zaczynamy na dworcu Warszawa Zachodnia w sobotni poranek 22 września o godzinie 9.30.  Pierwsze opowieści będziemy snuć w pociągu:

RE Warta Warszawa Zachodnia 10:08 – Lublin 12:34

W celu opłacenia biletów za przejazd oraz wkupienia się w łaski Duchów, zebrane zostanie na spotkaniu przedwyjazdowym po 100 zł od  każdej rogatej jak i świętej głowy.

KOŃCZYMY…

30 września w godzinach wieczornych.

NAWIĄZANIE KONTAKTU

  • Wojtek: makarewicz.wojciech[czarna]gmail(kropka)com; tel. 601 137 109
  • Basia: ciabarbara76[ciach]wp.pl; tel. 516 803 199
  • Czarna Kropka: tylko przez Wojtka

ZAPISY

Aby się zapisać wypełnij formularz. Liczba miejsc ograniczona.  


NASZĄ LEGENDĘ …

… zaczniemy już na spotkaniu przedwyjazdowym. Szczegóły wkrótce.

KOSZTY

Przekupienie Duchów będzie Was kosztować łącznie 400 zł (pierwsze 100 zł już na spotkaniu przedwyjazdowym). Warto mieć dodatkowe fundusze na wypadek awarii roweru.

TRASA
Lublin – Zamość - Radruż - Wielkie Oczy -  Przemyśl – ześrodkowanie. Przybliżona trasa na mapce:


Trasa rowerowa 1821369 - powered by Bikemap 

INNE INFORMACJE

Dziennie pokonamy około 60-90 km, czyli cztery/pięć godzin jazdy tempem 15 km/h lub nieco dłużej - wolniejszym. Jeździmy z sakwami, omijając duże i uczęszczane drogi. Będziemy poruszać się trasą wzdłuż granicy z Ukrainą. Chwilami będziemy naprawdę blisko naszych sąsiadów. Przejedziemy przez Lubelszczyznę, Roztocze, ziemię przemyską i Bieszczady. Czego my nie zobaczymy? Ile legend opowiemy? A ile ich stworzymy? To tylko Biesy i Czady wiedzieć mogą.

Legenda głosi, że będzie męcząco. Legenda głosi, że nie wszyscy powrócą tacy sami. Legenda głosi, że stworzymy własną Legendę.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Ekwipunek obejmuje rzeczy, które zazwyczaj bierzesz w góry oraz podstawowe narzędzia i części zapasowe do Twojego roweru(dętki, łatki, śrubki, szprychy). Obowiązkowo, oprócz roweru - KASK! Nie zapomnij o sprawnych światełakch (jesienieą dzień jest krótszy i może zdarzyć się, że nie skończymy przed zachodem słońca).

Śpimy w namiotach, ale jeśli nie masz własnego, poszukamy dla Ciebie noclegu u innego członka ekipy.

Warto wziąć kanapki na podróż i drugie śniadanie w sobotę. Proponujemy: chleb, masło, serki, wędliny, pomidory, ogórki, cebulę, czosnek, przyprawy oraz herbatę/kawę.

Strawę wszelaką będziemy gotować na ogniskach. Warto mieć menażkę, kubek i sztućce.

Zobaczymy:

Wpisany na listę UNESCO Zamość:

zamosc_205
Renesansowy pałac w Krasiczynie:

Krasiczyn

Urodziwe cerkwie w Radrużu i Piątkowej Ruskiej

Radrupiatkowa

Twierdzę Przemyśl

salis-soglio1

I wiele wiele innych...


Warszawa Zachodnia     24.09.12           05:35        Jarosław           13:25
           
Jarosław                 13:40    Radymno           13:56

Trasa rowerowa 1821369 - powered by Bikemap 
Tags: